Tipy na výlety v Jížních Čechách

Farma Mračov se nachází v obci Kadov v Jižních Čechách. Každý kdo na ní zavítá si užije pohodový klidný pobyt a načerpá spoustu energie z okolní přírody.

Až se na Farmě Mračov řádně zrelaxujete, můžete využít některý z našich tipů (nebo klidně všechny) – kam se zajet podívat a co nového poznat.

Začneme výlety na místa, která se nachází opravdu blízko Mračova a poté zabrouzdáme i dál. Tak pojďme na to!

Tipy na zajímavá místa v okolí Farmy Mračov

Rybník Hadí

Hadí je krásný přírodní rybník, ve kterém se můžete koupat přes celé léto, a to úplně ale úplně zadarmo. Z Farmy se k rybníku dostanete hezkou 20minutovou procházkou lesem. K rybníku můžete zajet také autem. Cesta by vám měla trvat 5 minut. Užijte si starou dobrou klasiku, opečte buřty na ohništi u rybníka a vegetujte.

Cesta z farmy na Rybnik Hadi

Rybník Velká Kuš

Naložte děti do auta, vezměte si s sebou deku a paddle board a užívejte si s rodinou na břehu rybníka. Jen pár stovek metrů od Farmy Mračov se nachází krásná místa, kde lze strávit klidně celý den – mimo dav lidí. K rybníku můžete dojít 30minutovou procházkou po polní cestě, nebo autem přes obec Vrbno (cca 5 minut jízdy).
A tady ji najdete

Hřebčín Vrbno

Naučte se něco o shetlandských ponících. Ve Vrbně je jich spoustu. Dopřejte sobě a dětem jedinečný zážitek mezi 40 koňmi ve volném výběhu.  Můžou si je pohladit, zjistit jak se o poníky či koně pečuje, a jak to na venkově ve skutečnosti funguje. Stačí jeden telefonát s Luckou, majitelkou Hřebčína, dohodnout si čas a detaily a dopřát si nezapomenutelný zážitek.

Není to žádná dálka, za necelých 5 minut autem jste tam. Kontakt na majitelku najdete ve vašem apartmánu.

Apiterapie

Baví vás alternativní medicína a chcete zažít jaké to je spát na úlu plných včel? To a víc nabízí apiterapeutické centrum ve Vrbně. Po dohodě s majitelkou se sem můžete vydat i s dětmi a zažít terapii včelami na vlastní kůži. K dispozici jsou tři lehátka, ale místo se zde najde i pro víc lidí na sezení a relax. Uvařte si čaj, nasávejte atmosféru a včelí vzduch. Kontakt na majitelku najdete ve vašem apartmánu.

Tahle rarita se nachází hned ve vedlejší vesnici.

Zámek Blatná a zámecký park

Šíleně smutná princezna a mnoho jiných českých filmů a pohádek se natáčelo právě tady. Zámek – jeden z nejkrásnějších v jižních Čechách nabízí spoustu aktivit. Máte zájem dozvědět se, jak se žilo za doby baronů a šlechty? Krmili jste už někdy daňky, které se volně pohybují v zámeckém parku? Nebo milujete pávy a lamy, které si tady také našli své místo?

Na recepci v zámku vám prodají vstupenky a jídlo pro zvířata a vysvětlí vám přesně co a jak, abyste si užili den plný historie, dali si skvělou kávu v Oh my deer café a prošli se anglickým parkem na který jsme v Blatné patřičně hrdí. V létě si navíc můžete pronajmout lodičku a můžete proplovat místy, kterými se prozpívala Helena Vondráčková spolu s Václavem Neckářem v Šíleně smutné princezně. Více informací o otevírací době zámku, parku a kavárny najdete zde.

Lom Mačkov

Milujete vodu a bufety, které si pamatujete z dětství? V tom případě je Lom Mačkov ta nejlepší varianta. V horkých letních dnech nabízí příjemné osvěžení pro malé i velké.

Tento lom se nachází necelý kilometr za obcí Mačkov ve směru na Čekanice (zhruba minutu autem z obce). Z Farmy Mračov je to necelých 10 kilometrů. Je zde možnost parkování i občerstvení v areálu.

Otevřeno je každý den od 10:00 do 19:00 a za vstup zaplatíte 40 Kč. Vezměte deku, nafukovačky a opalovací krém a užívejte léta.

Aqua park Horaždovice

Co víc si můžete přát, když venku zrovna není nejlepší počasí? Správně – prožijte den v aquaparku v Horažďovicích který nabízí tyto atrakce v ceně vstupenky:

  • tobogán 62 m dlouhý
  • dětský bazének s 2 skluzavkami, masážními tryskami pro děti a vodní muchomůrka
  • perličková lázeň
  • divoká řeka a kulový vodotrysk
  • protiproud a vzduchový rošt
  • chrlič vody
  • vodní hřib
  • vodní a vzduchová lůžka s masážními tryskami
  • saunový svět

Dále je zde fitcentrum, abyste zůstali ve formě. Občerstvení zajišťuje restaurace, která nabízí různé druhy minutkových jídel, salátů, pití a lze ji navštívit i v plavkách z bazénové haly.

V letních měsících bude k dispozici odpočinková terasa. Stačí Vám ručník a den je jako stvořený na relax. Otevírací dobu najdete přímo tady. Z Farmy Mračov je to přibližně 20 minut cesty autem.

Hrad Rabí

Hrad Rabí vznikl kolem roku 1350 jako strážní tvrz, tyčící se nad řekou Otavou. Od bohaté historie hradu a jeho majitelích vás dělí právě 30 minut cesty autem z Farmy Mračov.  V létě tenhle hrad nabízí spoustu aktivit jako naučné prohlídky nebo různé dobové atrakce pro děti. V okolí najdete místní restaurace a občerstvení. Platit se tady dá hotově i kartou. Tady více informací o provozní době a vstupem na hrad. Vstupenky se dají pořídit i online. Určitě nespěchejte – je to výlet na celý den 😊

Krokodýlí farma

Navštivte nebezpečný svět krokodýlů v krokodýlí Zoo v Protivíně.  Jen za 40 minut cesty autem z Farmy Mračov  se ocitnete v úplně jiném světě, který ve vás zanechá spoustu úžasných dojmů. Poznejte, jaké druhy krokodýlů existují, staňte se svědky krmení a obdivujte tyhle dravce z blízka. Farma je otevřena pro veřejnost každý den. Více o otevírací době a vstupném najdete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *