Příběh farmy

Příběh farmy

“… je tady klid vždy, když ho potřebuju, má to nádhernou energii.”

farma mračov jížní čechy ubytování

Já jsem Martin a o Farmu Mračov s láskou a úctou pečuji od roku 2016, když jsem koupil starou usedlost v malé osadě Mračov, obci Kadov, kousek od Jihočeského města Blatná. (Věděli jste, že v Zámku Blatná dosud žije opravdická baronka, které zámek patří? Doporučuji návštěvu. )

3 roky jsem hledal magické místo. Místo, které bude kontrastem k mému životu v korporátu. Které bude opakem přeplněných letištních hal, meetingů v různých zemích, davů lidí…

Moje touha po klidu, po tichu a jednoduchém bytí byla tak silná, že jsem už musel něco změnit. Hledal jsem 3 roky po celé republice a až když jsem to vzdal, Farma Mračov si mě našla sama. Až přijedete, pochopíte, co mě sem táhlo, co tady vidím a hlavně cítím. A třeba mi dáte za pravdu, že tohle místo má duši.

Původně stodola v Mračově stála už před 300 lety a se střídajícími se majiteli měnila svůj účel. Dokonce sloužila za čas Marie Terezie jako přepřahací stanice koněspřežné dráhy. Takže tady byly koně. To zachovávám dodnes a kromě koní chovám ovce a potkáte tady i mé pejsky (samozřejmě se mnou a bezpečně).

Časem se ukázalo, že místo si nežádá velké opravy, ale kompletní rekonstrukci a značné investice. Přestěhoval jsem se na Farmu Mračov a začal pomalu opravovat. Všechny práce jsme dělali s místními řemeslníky a lokálními dodavateli. Díky úzké spolupráci s paní dizajnérkou Zlatou Voborskou z Písku má Farma Mračov svou dnešní podobu. Vkusně a citlivě zkombinovala moderní materiály s prvky původního stavení.

“Miluju ten starý dub za farmou. Jen tak si tam sednout a cítit energii… “

Když je člověk na něco sám, časem mu dojdou síly. Já jsem si čím dál víc uvědomoval, že nemohu současně opravovat Farmu Mračov, která si žádala velké investice, splácet úvěry a současně farmařit. A tak jsem v roce 2021 zavolal svého bratra Michala, který mi začal pomáhat. Já jsem vizionář a kreativec, Michal je skvělý v organizaci a exekutivě. Jsme jin a jang. Společně jsme dali Farmě Mračov jasnou vizi, která vychází z toho, co žijeme a chceme předávat i ostatním.

Chceme:

“ Harmonickým propojením tradičních hodnot a novodobého způsobu života inspirovat ke zdravému životnímu stylu, který přispívá k udržitelnému rozvoji. “

Farmu Mračov jsme otevřeli pro veřejnost v roce 2022 a velmi se těšíme na každou novou návštěvu.

Každý, kdo Farmu Mračov navštíví a nějaký čas tady pobude, nechť odchází plný pozitivní energie a klidu, obohacen o zážitky, či informace.

Martin a Michal

Jsme bratři, každý jiný. Jin a jang. Máme společnou vizi a to stačí k tomu, abychom vytvářeli z Farmy Mračov místo, kde nic není, ale najdete tu vše…

Napsali o nás